1. Peugeot 107 1.0 2008 rok
Peugeot podobne jak koledzy Citroen C1 oraz Toyota Aygo jedne z najtrwalszych samochodów jakie można nabyć za lekko ponad 10 tys. złotych. Za te pieniądze będziecie mogli kupić egzemplarz z 2008 roku z silnikiem benzynowym 1.0 o mocy 68 KM. Auto jest w wersji 4 drzwiowej, więc na pewno nada się na krótkie wyprawy oraz jako auto miejskie. Silnik jest konstrukcją Toyoty i jest montowana do trzech wyżej wymienionych aut. Jest to jednostka dość niezawodna i dynamiczna jak na tak mały litraż. Duża zaletą auta jest niewielki koszt eksploatacji. Minusem jest niewielki bagażnik oraz niski komfort i bezpieczeństwo.
Cena: ok 11300 zł
Renault Clio III jest dostępny tylko i wyłącznie z silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi o mocy od: 68- 106 KM.Jest to bardzo żwawy i oszczędny silnik (ok 4l/100 km). Te mocniejsze odmiany mają solidniejszą elektrykę Siemensa a słabsze bardziej awaryjną Delphi. Zaletą jest wysoki komfort jazdy oraz bardzo dobre osiągi. Minusem jest problem z obracającymi się panewkami. Trudno jest dobrać części ponieważ jest na rynku wiele wersji.
Cena ok: 12000zł
3. Fiat Grande Punto 1.2 2008 rok
Fiat nie jest docenianą marką, lecz ma też dobre konstrukcje, których nie należy się bać. Uważamy, że Fiat Grande Punto jest wart uwagi. Za 13- 15 tys. złotych można kupić egzemplarz w dobrym stanie z 2008 roku. Auto wygląda dość nowocześnie więc nie powstydzimy się go na ulicach. Ma dość wygodne i przestronne wnętrze oraz niezłe wyposażenie. Wyposażony w 1.2 litrowy silnik benzynowy o mocy 69 KM jest bardzo niezawodny oraz dość tani w naprawie. Zaletą jest niska cena oraz niskie koszty napraw. Minusem jest szybka utrata na wartości oraz słaba jakość materiałów.
Cena ok. 13400 zł
4. Toyota Corolla IX 1.4 2004 rok
Jest to auto uważane za jedno z najmniej awaryjnych. Z silnikami benzynowymi 1.4 o mocy 97 KM i 1.6 / 110 KM uchodzi za najmniej awaryjny. Nie tylko napęd jest tu bezawaryjny ale również i zawieszenie które ma bardzo prostą konstrukcję. Minusem jest nie duży bagażnik oraz drogie części. Jest droższy od swoich rywali ale tu zyskujemy pewność, że nie popsuje się za zakrętem.
Cena ok. 13200 zł
5. Ford C-Max 1.6 2005 rok
C-Max to kompaktowy Van na płycie Focusa II. Posiada benzynowy silnik o pojemności 1.6 litra o mocy 100 KM. Osoby które lubią jeździć ostrzej i dynamiczniej na pewno się ucieszą na wieść o bardzo mocnym zawieszeniu. Dzięki niskiej awaryjności silnika benzynowego dzięki prostym rozwiązaniom przyszły własciciel nie będzie musiał często odwiedzać mechanika. Minusem jest szybka utrata wartości oraz mało atrakcyjne wnętrze.
Cena ok 14100 zł
6. Ford Focus 2.0 2006 rok
Godnym polecenia silnikiem jest 2.0 litrowy wysokoprężny o mocy 136 KM. Jest to silnik dynamiczny, oszczędny i trwały. Słabo wypadają 2.0/110 KM i 1.8/115 KM ponieważ występują w nich awarie koła dwu masowego, wtryskiwaczy i systemu common rail. Zaletą jest duży wybór na rynku wtórnym odmian nadwozia i silników. Minusem jest dużo modeli powypadkowych z dużymi przebiegami.
Cena ok: 14900 zł
7. Dacia Sandero 1.5 2010 rok
Dacia jest rumuńską marką lecz należy do koncernu Renault. W związku z tym pod maską pracują tylko jednostki francuskie. Możemy polecić wariant 1.5 litra o mocy 68 KM i 86 KM. W przypadku Dacii trzeba się liczyć z awariami osprzętu oraz panewek. Warto po 100 tys. km zrobić profilaktyczny przegląd. Wnętrz nie zaskakuje komfortem. Dość tanie naprawy.
Cena ok: 16400 zł
8. Toyota Yaris II 1.3 2007 rok
Yaris serii drugiej jest jednym z najbardziej udanych samochodów miejskich. Jak na malutkie autko miejskie nie kosztuje on mało ale zapewniamy, że będą to bardzo dobrze ulokowane pieniądze. Najlepszym wyborem będzie wybór benzynowej jednostki 1.3 litra o mocy 87 KM. W tym aucie poza słabym sprzęgłem nie ma słabych punktów. Oczywiście mowa tu o egzemplarzach i przebiegiem niższym niż 200 tys. km. Dużą żywotnością odznacza się również zawieszenie auta. Minusem jest słabe w porównaniu do innych samochodów tej klasy prowadzenie. Wspomnieć trzeba również o dość drogich częściach oraz ciasnym wnętrzem.
Cena ok 16900 zł
9. Mazda 3 1.6 2006 rok
Wielu wytyka Mazdzie, że jest to skopiowany Ford Focus II. Lecz to co od niego pochodzi sprawia, że jest to bardzo dobra konstrukcja. Z Forda pochodzi Zawieszenie oraz płyta podłogowa. Samochód dzięki płycie podłogowej, która uchodzi za najlepszą w swojej klasie dobrze się prowadzi. Samochód wyposażony jest w bardzo dobre silniki benzynowe, które są konstrukcją Mazdy. Najlepszym z nich jest 1.6 litra o mocy 105 KM. Plusem jest bezobsługowy łańcuch napędu rozrządu. Minusem jest mała ilość aut kupionych w polskim salonie oraz drogie części.
Cena ok. 17100 zł
10. Skoda Octavia II 1.6 2005 rok
Skoda jest jedną z najlepiej sprzedających się marek w Polsce. Jest podobnie na rynku samochodów używanych. Ale czy warto inwestować w leciwą już Octavię? Auto ma bardzo mocną konstrukcję, która bazuje na Volkswagenie Golfie V. Jeśli chodzi o silnik to polecamy benzynową jednostkę 1.6 o mocy 102 KM. Warto wspomnieć, że jest to jednostka, która dobrze dogaduje się z układem LPG. Zaletą jest fakt, iż można nabyć do niego dużo tanich części. Minusem jest dość słabe materiały użyte wewnątrz oraz dużo modeli, które miały przeszłość flotową (czytaj duży przebieg).
Cena ok. 17400 zł
Wkrótce część druga :D
No i właśnie czegoś takiego szukałem, krótko, zwięźle i na temat, super! Myślę że wpis przyda się sporej liczbie osób, dzięki i czekam na więcej :D
OdpowiedzUsuńDziękujemy bardzo za miłe słowa. Możemy z naszej strony zapewnić że na pewno będzie więcej tego typu postów. :)
UsuńJakbym miał wybierać to wybrałbym Mazdę, z tych aut, które wymieniłeś. Niestety z tymi częściami to przykry fakt, są bardzo drogie. W takim wypadku dobry byłby Focus, ale zraziłem się kiedyś i więcej nie chcę..
OdpowiedzUsuńidealny post dla tych którzy szukają samochodu za max 20 000 czyli dla mnie!!!
OdpowiedzUsuń